Kosiarka bębnowa

Obecnie na rynku w szerokiej ofercie jest wiele kosiarek służących do pielęgnacji trawnika. Jedną z lepszych dostępnych dla każdego jest np. kosiarka bębnowa.

Zalety kosiarki bębnowej

Kosiarki bębnowe bardzo dobrze sprawdzają się w każdym gospodarstwie. To urządzenia jednoosiowe. Dobrze radzą sobie z wszelkimi nierównościami podłoża. Są zwrotne i niezwykle precyzyjne, a dzięki minimalnej odległości między nożami bębna, a nożem dolnym, tną trawę bardzo dokładnie. W porównaniu do kosiarek spalinowych jest to urządzenie bardzo ciche. Koła jezdne napędzają mechanizm tnący. Są odpowiednio duże dlatego dają dobrą przyczepność do podłoża.

Mechanizm kosiarki 

W kosiarce bębnowej wszystkie noże są wygięte i osadzone cylindrycznie. Koła połączone są z mechanizmem przekładniowym. W czasie cięcia, pchając kosiarkę jednocześnie napędza się cały bęben. Jest to bardzo praktyczne. Trzeba pamiętać, że to jednak nie wystarczy, by cięcie w efekcie końcowym było precyzyjne. By to osiągnąć w tylnej części, równolegle do bębna, znajduje się nóż, który wraz z wałkiem dociskającym zmienia element położenia. Noże są wykonane ze specjalnie utwardzonej stali, a przecież ostrość przy koszenia ma kluczowe znaczenie. Są modele wspomagane elektrycznie i akumulatorowo.

 

Podzespoły

Kosiarka bębnowa ma praktyczną, wyprofilowaną, składaną rączkę, solidną, metalową obudowę, regulację wysokości koszenia, dociskający wałek, gumowy zderzak i oczywiście funkcjonalne koła. Niektóre kosiarki wyposażone są w kosz na ściętą trawę.
Kosiarka bębnowa jest łatwa w utrzymaniu, łatwa w obsłudze i zajmuje mało miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu kosiarka polecana jest szczególnie do pielęgnacji niewielkich trawników. Główną kwestią, wyboru odpowiedniej, właściwej kosiarki jest oczywiście wielkość trawnika. W przypadku niewielkich terenów dobrym wyborem z pewnością okaże się kosiarka bębnowa. Cena takiej kosiarki nie jest wygórowana, ale oczywiście zależy od producenta.

Warto przejrzeć odpowiednie strony internetowe z tym produktem i wybrać konkretny model.

Może Ci się również spodoba